واردات پارچه های ترک

واردات پارچه های ترک و اروپایی

واردات پارچه های ترک و اروپایی

 واردات پارچه : ایران یکی از معدود کشورهای جهان می باشد که مصرف پارچه علی الخصوص پارچه پرده در آن بسیار بالا است. از آن جایی که در سال های اخیر به تولید پارچه و صنعت نساجی توجه کم تری شده است؛ روند واردات پارچه به کشور بسیار افزایش یافته است که شاید یکی از اصلی ترین دلایل آن فرسوده شدن دستگاه ها و ماشین آلات صنعت نساجی و پارچه سازی داخلی می باشد که باعث افت کیفیت پارچه است.

واردات پارچه در سال ۱۳۹۳ میزان ۰٫۷ درصد کل واردات کشور بوده است و ترخیص پارچه از بندرها و گمرکات مختلف کشور توسط شرکت های ترخیص کار صورت می گیرد. پارچه هایی که از طریق مرزهای دریایی وارد کشور می شوند اکثرا در گمرک شهید رجایی ترخیص می گردند و سپس از طریق راه های ترانزیتی به انبارهای بازرگانان منتقل می گردند.

کدهای تعرفه ی واردات پارچه از ۵۲۰۸ تا ۶۰۰۶۹۰۰ می باشد. که بر اساس نوع، جنس و کاربری این طبقه بندی صورت می گیرد. جهت واردات پارچه به ایران باید نمونه پارچه به آزمایشگاه فرستاده شود و بر اساس نتایج آزمایشگاه کد تعرفه آن مشخص گردد سپس بازرگان با توجه به کد تعرفه واردات پارچه می تواند حقوق گمرکی و تعرفه واردات را پرداخت کرده و کالا را وارد کشور نماید و در غیر این صورت ترخیص پارچه از گمرک صورت نخواهد گرفت و بازرگان نه تنها باید حقوق گمرکی را پرداخت نماید بلکه ممکن است جریمه نیز شود.

طراحی ویژه و تولیدات ما پارچه های تودوزی و پرده ای پارچه های ابریشمی طرح دار وارداتی تور های پرده ای وارداتی و پارچه ها. ویسکوز ابریشمی پارچه کتانی ابریشمی خیط و پیت پلی با کاموا و نخ مخلوط طبیعی بافته شده است. تمامی نقش های ما بر اساس خواسته های شما به رنگ دلخواه و با توجه به گروه رنگ پنتون قالب های بافندگی درست می شود. به تعداد خواسته شما به رنگ های ویژه سفارش هایتان انجام می شود.