مدل پرده اتاق خواب

پرده اتاق خواب

در اصول طراحی و دکوراسیون منزل پرده مهم ترین و تاثیرگذارترین عنصر می باشد که نقش مهمی را در زیبایی منزل ایفا می کند.

وجود پرده چه در پذیرایی په اتاق خواب علاوه بر زیبایی در حفظ حریم شخصی نیز نقش بسزایی ایفا می کند. اما اینکه برای اتاق خواب چه پرده ای انتخاب کنیم موضوعی که در زیر به آن اشاره شده است.

انتخاب پرده اتاق خواب

نکاتی در مورد انتخاب پرده برای اتاق خواب حائز اهمیت است که در این بخش به برخی از آنها پرداخته ایم.

در مرحله اول می پردازیم به جنس پرده : جنس پرده تاثیر مستقیمی با نحوه دکوراسیون اتاق خواب و همچنین میزان دید از بیرون از منزل را دارد. برای اینکه میزان تسلط و دید از بیرون از منزل را کنترل کنیم پرده با جنس حریر گزینه مناسبی نیست. در صورت انتخاب این جنس بهتر است از ترکیب با پارچه ای دیگر برای اتاق خواب استفاده کنیم. البته اگر اتاق نور گیر نباشد می توان از جنس حریر برای پرده استفاده کرد. ارائه انواع پارچه پرده در طرح های متنوع و زیبا در سایت سان ایران.

 

مرحله دوم انتخاب رنگ پرده است. برای فضای اتاق خواب در انتخاب رنگ پرده باید دقت بسیاری کرد چرا که برای حفظ آرامش فضای داخلی باید از رنگ های متناسبی استفاده کنیم. رنگ های ملایم و آرامش بخش گزینه مناسبی برای رنگ پرده اتاق خواب است. با توجه به این که اتاق خواب مکانی است برای استراحت و آرامش، ترجیحا رنگ های استفاده شده در دکوراسیون آن باید به نحوی باشد که در رسیدن به این آرامش کمک فراوانی نماید. البته برای زیباتر شدن اتاق خواب می توانید پرده را به رنگ روتختی ست کنید تا جلوه بصری زیباتری داشته باشد.

 

مرحله سوم انتخاب مدل پرده است. برای انتخاب مدل پرده باید به سبک مبلمان داخل اتاق توجه شود. اگر فضای اتاق خواب بزرگ و تختخواب به سبک کلاسیک باشد، انتخاب یک پرده والان دار کلاسیک گزینه مناسبی است. اما اگر متراژ اتاق کم باشد تم کلاسیک فضای زیادی از اتاق را اشغال می کند و  گزینه مناسبی برای انتخاب نیست.

 

پرده دبل شید دو مکانیزم به خاطر اینکه قابلیت کنترل نور را دارا هستند و به راحتی باز و بسته می شوند نیز می توان برای اتاق خواب و حتی اتاق کودک نیز از آن ها استفاده نمود. 

همان طور که گفته شد برای انتخاب یک پرده ی مناسب در فضای اتاق خواب باید گزینه هایی همچون جنس، رنگ و نوع دوخت و مدل پرده را در نظر گرفت، تا بتواند ظاهر چشم نوازی به دکوراسیون اتاق خواب شما ببخشد.