نکات مربوط به انتخاب پرده

 نکات مربوط به انتخاب پرده

انتخاب پرده پذیرایی شیک و کلاسیک در مقایسه با دیگر پرده های اتاق خواب و یا آشپزخانه از اهمیت بالایی برخوردار است. انتخاب نوع، شکل، طرح، میزان ارتفاع و

سبکی و سنگینی پارچه پرده پذیرایی تاثیر شگرفی در زیبای شدن دکوراسیون داخلی منزل دارد.

 توجه به پرده در دکوراسیون داخلی منزل به نسب دیگر وسایل خانه مانند مبلمان، کف پوش  و ... کمتر بوده و در معمولا پرده ساده با رنگی معمول مانند رنگ سفید را انتخاب می کنند. بدون در نظر گرفتن اینکه اهمیت پرده می تواند در دکوراسیون و زیبایی منزل بسیار تاثیرگذار باشد.

 نکات مربوط به انتخاب پرده

 1. ابعاد خانه

 2. تعداد پنجره ها

 3. سبک دکوراسیون خانه

 4.مکان قرار گرفتن پرده

 5. مدل پرده

 6.ست رنگی مورد علاقه

7. میزان سکونت در منزل

 8.نور و دید

 نوع پرده پذیرایی برای اینکه جلوه بیشتری از خود نشان دهد لازم است با سایر پرده اتاق خواب و پرده آشپزخانه متفاوت باشد. پرده پذیرایی باید هماهنگ با دیگر وسایل خانه باشد.

 در انتخاب رنگ پرده هماهنگی با دیگر وسایل خانه و رنگ دیوار در جلوه زیبا آن تاثیرگذاراست. برای تنوع بهتر و جذاب تر پرده پذیرایی ، رنگ پرده را در نورهای مختلف امتحان کنید تا همانی شود که مورد پسند شماست. رنگ پرده در روز خیلی طبیعی تر از رنگ پرده را در زیر نور چراغ خواهد بود.

زمانی که بر روی یک دیوار بزرگ دو پنجره باشد بهتر است میان دو پنجره را تابلویی قرار دهید و یا یکی از وسایل خانه مانند آینه شمعدان یا بوفه را میان دو پنجره قرار دهید.

 برای جلوگیری از ورود نور خورشید و جلوگیری از دید بیرون از منزل بهتر از از آستری برای پنجره استفاده نمود. حتی به هنگام شب نیز وجود آستری تاثیرگذار است چرا که از آن تاریکی وحشت آور شب جلوگیری کرده و حس آرامشی را به اعضای خانواده می دهد.