چند نکته مهم در انتخاب پرده پذیرایی

انتخاب پرده مناسب برای پذیرایی

1- برای پرده پذیرایی مدل‌های مختلفی وجود دارد ولی یادتان باشد مدل و یا حتی پارچه انتخابی برای پرده باید با سبک دکوراسیون فضای مورد نظرتان هماهنگ باشد‌.

در فضایی که مدرن است و مبلمان و دیگر لوازم دکوراسیونی مدرن انتخاب شده است هیچ وقت پرده‌ای کلاسیک نخرید‌. این موضوع برای فضای کلاسیک هم صدق می‌کند‌.

 

2- اگر روی یکی از دیوارهای شما دو پنجره کوچک با فاصله کم از هم وجود دارد‌، برای عریض‌تر شدن فضای پذیرایی برای مجموع پنجره‌ها و دیوار وسط یک پرده بزرگ بزنید‌. به این ترتیب فضا بزرگتر دیده میشود. البته بهتر است این پرده را دو تکه در نظر بگیرید چرا که شما می‌توانید هر پنجره را به صورت جدا باز کنید و موقع شستشو هم با مشکل کمتری مواجه شوید

 

3- اگر تصمیم گرفتید که به ترکیب پرده‌تان پنل هم اضافه کنید‌، به این موضوع مهم توجه داشته باشید که هر دو پارچه را طرح‌دار انتخاب نکنید چراکه فضا را شلوغ می‌کند. اگر پارچه طرح‌دار دوست دارید‌ پنل های  کنار پرده را طرح‌دار تهیه کرده و پارچه زبرا یا دو مکانیزم را از رنگ‌های روشن و مدل های ساده انتخاب کنید

 

4- حتی اگر پنجره پذیرایی خانه‌تان قدی نیست و به صورت نیمه است‌، دلیل بر این نمی‌شود که شما حتما مجبورید پرده‌ای با همان ارتفاع آویزان کنید‌. شما حتی برای این نوع پنجره‌ها هم می‌توانید پرده‌های قدی بیاویزید‌‌.  پرده قدی علاوه بر اینکه ارتفاع سقف و دیوار را بلندتر جلوه می‌دهد‌، فضا را رسمی‌تر می‌کند‌.

 

5- هنگام انتخاب پرده برای پذیرایی، دقت داشته باشید اگر پنجره در معرض تابش شدید آفتاب قرار دارد، پارچه ای ضخیم تر انتخاب کنید و برای پنجره های رو به سایه پارچه های نازک مناسب است.

چند نکته مهم درانتخاب پرده پذیرایی
         چند نکته مهم درانتخاب پرده پذیرایی

 

چگونگی انتخاب پرده مناسب با دکوراسیون منزل

انتخاب پرده مناسب برای پذیرایی با دکوراسیون منزل از اهمیت بالایی برخوردار است و نکات مهمی در انتخاب آن باید رعایت شود. ایجاد هماهنگی با سایر دکوراسیون خانه توسط پرده‌ها از نکات اصلی است که باید در نظر گرفته شود. خطاهای دیداری که می‌توان با پرده‌ها ایجاد کرد از دیگر کاربردهای جالب پرده در دکوراسیون هستند. رنگ، جنس و اندازه پرده‌ای که برای دکوراسیون خود انتخاب می‌کنید هرکدام تأثیرات مختلفی بر نتیجه نهایی دکوراسیون شما می‌گذارند.

 

رنگ پرده در دکوراسیون  معمولا با توجه به رنگ دیوارها انتخاب می‌شود. ترکیب رنگی را انتخاب کنید که مکمل رنگ دیوارها باشد. برای این کار می‌توانید از طیف رنگی که روی دیوارها به‌ کار رفته کمک بگیرید. برای انتخاب پرده مناسب دو راهکار دارید اگر دیوارهای شما از رنگ‌های تیره و گرم هستند می‌توانید از سایه‌های رنگ‌های روشن همان خانواده برای پرده استفاده کنید. اما درصورتی‌که دیوارها رنگ‌های روشنی دارند می‌توانید طیف رنگی روشن را برای پرده‌ها استفاده کنید. با این روش دیوارها و پرده‌ها مکمل یکدیگر می‌شوند. همچنین می‌توانید دیوار را از رنگ‌های روشن و خنثی و پرده‌ها را از رنگ‌های گرم یا بالعکس انتخاب کنید.

 

 اگر دیوارهای خانه شما طرح خاصی ندارند نیز می‌توانید از پرده‌هایی با طرح‌های مختلف روی آن استفاده کنید در غیر این صورت پرده‌های بدون طرح و تک‌رنگ انتخاب مناسب‌تری هستند..

 

در هنگام انتخاب پرده مناسب برای دکوراسیون منزل جنس پارچه به دلیل میزان پوشانندگی اهمیت بالایی دارد.

 

برای جلوگیر از ورود نور خصوصاً در اتاق‌خواب که محلی برای آرامش است باید پرده‌ها را عریض‌تر و بلندتر در نظر بگیرید. انتخاب اول اکثر طراحان دکوراسیون پرده‌هایی بلند از سقف تا کف است اما الزامی برای این کار وجود ندارد و شما می‌توانید با توجه به نیاز آن‌ها را انتخاب کنید.

 

پرده در دکوراسیون منزل نقش اساسی را ایفا می‌کند که به همین دلیل انتخاب آن دقت بالایی را میطلبد.

 

در انتخاب پرده مناسب برای خانه نکات مهمی از قبیل رنگ، جنس پارچه، اندازه و مدل های پرده پذیرایی وجود دارد. انتخاب رنگ پرده  با توجه به طرح و رنگ دیوارها صورت می‌گیرد. برای جنس پرده مناسب نیز باید به نیازهایی که برای حفظ حریم شخصی، حفظ دما و میزان نور ورودی دارید دقت کنید. در انتخاب اندازه پرده نیز باید به جزئیاتی از قبیل قرار گرفتن رادیاتور ، تعداد پنجره‌ها و ... توجه کرد. با در نظر داشتن مواردی که در فوق به آن اشاره شد می‌توانید پرده مناسب برای دکوراسیون خانه خود را به ‌راحتی انتخاب کنید.